Italijos ežerų magija | Pažintinė kelionė

•Madžorės ežeras • Borromeo salos • Milanas • Re • Lokarnas • Ortos ežeras • Orta San Giulio • Isola di San Giulio • Val Verzasca • Lago di Vogorno • Eremo di S. Caterina • Streza 
  
Italijos ežerų grožis, nuostabus klimatas, įspūdingose vietose įsikūrusių šventovių mistika - tai tik dalis šio nepamirštamų vaizdų kupino maršruto! Kelionė apima du regionus: Lombardiją ir Pjemontą, aplankydama ir Šveicarijos pasienio regionus. Programoje yra du garsūs ežerai: Madžorės ir Ortos, plaukimas į vaizdingas salas, ir pasivažinėjimas nuostabia trasa Centovalli geležinkeliu. Kosmopolitiškasis Milanas – tai tikra šventė meno mylėtojams ir žmonėms, besidomintiems naujausiomis mados tendencijomis. 
Maršruto ilgis: apie 950 km.

KELIONĖS PROGRAMA:

1.DIENA. Dalyvių susirinkimas oro uoste. Skrydis į Milaną. Pervežimas į viešbutį Strezos apylinkėje prie MADŽORĖS EŽERO. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė. 
2.DIENA. BORROMEO SALOS Pusryčiai. Persikėlimas į BORROMEO SALAS. Įdomus pavadinimas yra kilęs iš milaniečių Boromėjų šeimos, kurie yra oficialūs šių salų savininkai nuo XIV amžiaus iki šių dienų. Apsilankymas Isola Bella saloje - jai savininkai ketino suteikti valties formą. Sala garsėja nuostabiais baroko stiliaus rūmais, apsuptais puikaus palmių ir citrusinių medžių sodo bei skulptūromis ir fontanais, tarp kurių vaikštinėja povai. Šiandien sala yra negyvenama, bet kadaise joje gyveno daugybė garsių asmenybių, tokių kaip Napoleonas Bonapartas ar Velso princesė Karolina iš Brunsviko. Kita sala - Isola dei Pescatori, savo pavadinimą kildina iš salos gyventojų – žvejų. Viduramžiški pastatai su siauromis gatvelėmis ir ežeru fone, sukuria nepaprastai vaizdingą aplinką. Laikas laisvalaikiui. Toliau keliaujame į Isola Madre - didžiausią iš visų Borromeo salų, ją puošia daugybė angliško stiliaus sodų bei botanikos sodas, kuriame auga azalijos, rododendrai ir kamelijos. Taip pat sode auga seniausias Europos kiparisas, skaičiuojantis daugiau nei 200 metų. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
3.DIENA. MILANAS Pusryčiai. Kelionė į MILANĄ - kosmopolitiškąją mados sostinę. Apžvalginė ekskursija po lankomiausias vietas: Piazza del Duomo aikštė- vieta, kur susitinka ir miesto gyventojai, ir turistai iš viso pasaulio. Centrinėje aikštės dalyje stūkso garsioji Duomo katedra - trečioji pagal dydį bažnyčia Europoje. Apžvalginė ekskursija po katedrą, pakilimas liftu (arba laiptais) ant jos stogo, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto ir Alpių panorama. Pasivaikščiojimas po seniausią ir elegantiškiausią Italijoje prekybos centrą - Galleria Vittorio Emanuele, gausiu garsių Italijos dizainerių parduotuvių, restoranų bei kavinių. Perėjimas į Piazza della Scala, kur įsikūrę garsiausias pasaulio operos teatras - „La Scala“. Apsilankymas Castello Sforzesco - XV a. pilyje ir Sforcų giminės, despotiškųjų Milano valdovų, rezidencijoje, dabar - muziejuje, kuriame demonstruojami viduramžių, renesanso ir baroko meno kūriniai. Vienas vertingiausių muziejaus eksponatų yra neužbaigtas Mikelandželo kūrinys „Pieta Rondanini“. Laisvalaikis. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
4.DIENA. LOKARNAS - RE Pusryčiai. Plaukimas laivu iš Strezos į LOKARNĄ- žemiausiai jūros lygio esantį Šveicarijos miestą, kuris, nuo 1946 m. garsėja čia kasmet rengiamu tarptautiniu kino festivaliu. Apžvalginė ekskursija: XIV a. pilis, Chiesa Nova, Piazza Grande. Laisvas laikas. Tada keliaujame į Centovalli panoraminiu geležinkeliu per vaizdingus slėnius, gilias prarajas ir uolėtus skardžius iki RE kaimo Pjemonte, Italijoje. Apsilankymas Madonna del Sangue (Dievo Motinos Kraujo) šventykloje. Laisvas laikas. Grįžimas autobusu į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
5.DIENA. ORTOS EŽERAS - ORTA SAN GIULIO - ISOLA DI SAN GIULIO Pusryčiai. Vykimas prie ORTOS EŽERO, į ORTA SAN GIULIO, pasivaikščiosime po žavingą miestelį. Pasiplaukiojimas laivu į ISOLA DI SAN GIULIO, salą, nutolusią nuo kranto maždaug 400 m. Apsilankymas bazilikoje, skirtoje dviem Graikijos misionieriams graikams, vardu Giulio ir Giuliano, kurie skleidė krikščionių tikėjimą regione. Laisvalaikis. Apsilankymas Sacro Monte, šventajam Pranciškui Asyžiečiui skirtoje vietoje. XVI-XVII a. sandūroje Pjemonte ir Lombardijoje buvo pastatyti Sacri Monti (Šventieji kalnai), skirti Jėzaus, Mergelės Marijos ir Šventųjų gyvenimui. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
 6.DIENA. VAL VERZASCA - LAGO DI VOGORNO Pusryčiai. Kelionė į VAL VERZASCA slėnį Šveicarijos Tičino regione - tai slėnis, kuriuo teka to paties pavadinimo upė, įtekanti į Maggiore ežerą. Upėje pastatyta 220 m aukščio užtvanka: Dam Varzesca – taip buvo sukurtas dirbtinis ežeras, LAGO DI VOGORNO. Užtvanką išgarsino Džeimso Bondo šuolis pirmoje „Auksinės akies“ scenoje. Nuo to laiko yra organizuojami komerciniai šuoliai su guma nuo užtvankos. Pakilus iki užtvankos, atsiveria gražūs vaizdai, vėliau galima pasivaikščioti slėniu - vienu gražiausių regione. Uolomis krentančio vandens kaskados, akmeniniai tilteliai ir vaizdingi namai sukuria nuostabiausią scenografiją nuotraukoms, kurias parsivešite kaip puikų suvenyrą iš kelionės. Sustojimas autentiškame Šveicarijos kaimelyje - SONOGNO. Laisvas laikas. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
7.DIENA. VILLA TARANTO - STREZA - EREMO DI S. CATERINA Pusryčiai. Persikėlimas motorine valtimi iš Strezos į VILLA TARANTO - privatų botanikos sodą, kuriame sukaupta apie 2000 augalų kolekcija. Spalvingas ir nuotaikingas, su takeliais ir alėjomis, sodas keičia savo išvaizdą kiekvienu metų laiku. Grįžimas į STREZOS miestą, laisvas laikas. Kelionė į EREMO DI S. CATERINA, įspūdingai „pakabintą“ ant uolos Madžorės ežero rytinėje pakrantėje. Santa Caterina del Sasso Ballaro vienuolynas, pastatytas XIII a., jį pastatė pirklys Alberto Besozzi kaip votą už stebuklingą išgelbėjimą, kai jo valtis nuskendo ežere. Apsilankymas vienuolyne ir Santa Maria Nova bei San Nicola bažnyčiose. Grįžimas į viešbutį, vakarienė, nakvynė. 
8.DIENA. Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Vykimas į Milano oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

PASLAUGOS
  7 nakvynės *** viešbutyje Madžorės ežero/Stresos apylinkėse; dviviečiai numeriai (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariais • maitinimas (serviruojamas): 7 pusryčiai, 7 vakarienės • skrydis • kelionė autobusu/mikroautobusu • kelionės vadovas.
PASTABOS 
1. Privalomi mokėjimai vietoje: įėjimo bilietai, vietiniai gidai, viešojo transporto bilietai, kruizai ir turizmo mokestis: apie 215 EUR. 
2. Kelionės dienų eiliškumas gali keistis dėl organizacinių priežasčių arba oro sąlygų.

IŠVYKIMAI: 2023.04.28-05.05 , 2023.06.23-06.30, 2023.08.18-08.25, 2023.09.08-09.15
Kaina nuo 959€/asm.

Koso sala (Graikija)

 Lietuvą merkiantis lietus bei vėsūs orai vis dažniau verčia pamąstyti apie kelionę ten, kur šilta, giedras dangus, skaidri jūra bei draugiški ir linksmi žmonės.  
 Tai 18-ta pagal dydį Graikijos sala, žavi Elados provincija, išsaugojusi dosnumą, atvirumą ir nesuvaržytą gyvenimą bei nustebinusi ne vieną keliautoją. Čia gimė Hipokratas, po kurio mirties buvo įsteigtas Asklepionas - ligoninė ir šventovė, tapusi įžymi visoje Viduržemio jūros teritorijoje. Vėliau Kosas garsėjo kaip vyno ir šilko gamybos sala. Per du amžius, nuo XIV iki XVI, priklausė riteriams-joanitams, vėliau turkams, o nuo 1948 metų priklauso Graikijai. Šios salos paviršius yra lygus (nors šiaurės vakaruose yra neaukšti kalnai), žalias, todėl ji dažnai vadinama „plaukiojančiu sodu“. Paplūdimiuose esantis smėlis gali būti ir labai baltos, ir beveik juodos spalvos. Sostinė - to paties pavadinimo miestas Kosas - pakankamai didelis miestas-uostas, kuriame galima pamatyti įvairių istorinių paminklų ir pasimėgauti šiuolaikinėmis pramogomis. Išilgai paplūdimio pastatyti nuo dviejų iki penkių žvaigždučių viešbučiai, kuriuos vienija gera poilsio infrastruktūra - barai, diskotekos ir tavernos. Taupantiems ir pinigų stokojantiems lietuviams atostogos Kose gali atsieiti iki 400Eur ar net dar mažiau. Iš Lietuvos patarčiau skristi pigių skrydžių kompanijos lėktuvais  tiesiai į Koso salą. Akylai stebint bilietų kainas internete, juos galima nusipirkti vos už 100-200 EUR (skrydžiai pirmyn ir atgal).... 
Search