Pagrindinės kelionių kryptys

Egiptas

Tai viena egzotiškiausių ir paslaptingiausių pasaulio šalių – smėlio dykynės ir ryškiaspalviais povandeniniais sodais užburianti Raudonoji jūra, piramidės, sfinksai, faraonų laikus menančios šventyklos ir šiuolaikiški kurortai, pasirengę išpildyti kiekvieną keliautojo norą. Tai šalis, į kurią gera pabėgti atokvėpiui nuo lietuviškos žiemos. Bet atminkite, kad Egipte esate laukiami ištisus metus, net ir vasarą. Vasarą ten tikrai neperkaršta, dėl sauso oro aukšta temperatūra maloni ir lengviau pakeliama nei drėgno ir karšto klimato šalyse.
Sostinė: Kairas 
Oficiali kalba: arabų 
Valiuta: Egipto svaras
Klimatas: subtropinis ir tropinis dykumų 
Laikas: GMT+02:00 
Skrydis: apie 4,5 val. 
Telefono kodas: +20
7 Egipto stebuklai 

  1.  Gizos piramidės. Šie įspūdingi žmogaus rankų statiniai iš tiesų laikomi vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Gyvenant modernios technikos laikais, dar sunkiau suprasti, kaip asketiškoje dykumoje tarsi stebuklo dėka iškilo šie nuostabūs architektūros šedevrai. Susitikimas su trimis Gizos piramidėmis – tai susitikimas su Egipto paslaptimis ir legendomis apipinta faraonų laikų didybe. 
  2. Baltoji dykuma. Balto vilnijančio smėlio lygumos ir į dangų besistiebiančios kopos, baltutėlės uolos ir garsioji net 4,5 m aukščio „Grybo uola“ – Saharos el Beida nėra įprasta dykuma. Sniegynus primenantis gamtos kūrinys ypač saugomas, o tai dar labiau masina minias turistų savo kojomis įžengti į šią mistinę vietą. 
  3. Aleksandrija. Paskutinioji Senovės Egipto sostinė – tai miestas, kuriame į vieningą harmoniją susilieja istorinis palikimas, šurmuliuojanti dabartis ir net trys kultūros – arabiškoji, graikiškoji ir egiptietiškoji. Tai miestas, kuriame kadaise stovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų – 120 m aukščio, trijų aukštų Aleksandrijos švyturys. Tai didingos senovės liudininkas, kurio siauros gatvelės praeiviams vis dar pasakoja apie faraonų laikų didybę. 
  4. Spalvotasis kanjonas. Egipte gamta išties kūrybinga. Tuo įsitikinsite keliaudami Sinajaus kalnuose žaismingai vingiuojančio Spalvotojo kanjono labirintais. 5 km ilgio, 25-30 m aukščio uolų sienose išraižyti nuostabūs piešiniai, išlikusios fosilijos ir kvapą gniaužiančios uolų skulptūros palieka neišdildomą įspūdį bei nenusakomą jausmą – pagarbą visagalei gamtai, kurios žaidimų dėka galime grožėtis tokiu nuostabiu kraštovaizdžiu. 
  5. Raudonoji jūra. Viešint Egipte pažintis su Raudonosios jūros lobiais tiesiog privaloma. Panėrus į ypač skaidrų ir maloniai šiltą vandenį prieš akis atsiveria nuostabus povandeninis pasaulis. Nuskendę laivai, spalvingi augalai ir koralai, aplinkui zujantys vandens gyventojai – įspūdžių pakaks ir grįžus iš atostogų. Geriausios vietos pažinčiai su Raudonąja jūra: Ras Mohamed nacionalinis parkas, Abu Rimata, Abu Nuhas. 
  6. Nilas. Viena ilgiausių upių pasaulyje ir neabejotinai svarbiausia visame Egipte. Jau nuo Senojo Egipto laikų aplink 220 km upę koncentruojasi visas šalies gyvenimas, čia įsikūrę pagrindiniai miestai: Luksoras, Kairas, Kom Ombo, Asuanas, Giza. Plaukiant upe prieš akis atsiveria įspūdingos šventovės, istoriniai paminklai, palmių giraitės, mažuose kaimeliuose verdantis tikras gyvenimas... Geriausias būdas pažinti Egiptą – leistis į kruizą Nilo upe. 
  7. Rytietiškas turgus. Spalvos, formos, kvapai ir skoniai, pardavėjų klegesys ir besiderančių pirkėjų šurmulys įtrauks, užburs ir privers... būtinai ką nors nusipirkti. Egiptiečiams turgus – tai savotiškas žaidimas, kurį jie priima labai rimtai – jei nesiderėsite dėl pirkinio kainos, pardavėją galite net įžeisti, o palikę jam įspūdį būsite pakviesti kvapnios arbatos ar kavos puodeliui. Turgų rasite kiekviename miestelyje, tačiau labiausiai rekomenduojame aplankyti didžiausią ir seniausią turgų Khan al-Khalili, esantį Kaire.

Graikija

Graikijos, dar vadinamos Vakarų pasaulio kultūros lopšiu, dievai tikrai nenuskriaudė padovanodami tokią turtingą istoriją, kuria neįmanoma nesididžiuoti, nuostabią gamtą, užauginančią gardžiausių gėrybių ir net 13 676 kilometrų įspūdingos Viduržemio jūros pakrantės. Tačiau tik apie 4 000 km pajūrio tenka Graikijos žemyninei daliai. Dar vienas Graikijos turtas – salos, kurios priglaudė likusius tūkstančius kilometrų paplūdimių, įlankėlių, lagūnų... Nusikelkime šį kartą į dvi – ne tik pasigrožėti jų paplūdimiais, bet ir paieškoti stebuklingųjų vietų, taip traukiančių ir viliojančių milijonus žmonių iš viso pasaulio. 
Sostinė: Atėnai 
Oficiali kalba: graikų 
Valiuta: euras 
Klimatas: subtropinis ir vidutinių platumų 
Laikas: GMT+02:00 
Skrydis į Heraklioną ir Rodą: apie 3 val. 
Telefono kodas: +30
Vidutinė temeperatūra
Mėnesis Oro temperatūra Vandens temperatūra
Balandis 20 16
Gegužė 23 17
Birželis 27 22
Liepa 29 24
Rugpjūtis 29 26
Rugsėjis 27 25
Spalis 24 23
Lapkritis 19 20
7 Graikijos stebuklai

  1. Santorinis. Rojus ištroškusiems romantikos, įspūdingų vaizdų medžiotojams, neįprastų paplūdimių gerbėjams. Juoda, aukšta, su baltų namukų keteromis viršūnėje, sala pakeri iš karto, dar į ją net neįžengus. Artėji laivu link jos lyg prie kito „atvirukinio“ pasaulio. O po praleistos dienos supranti, kad žodyne prie žodžio „grožis“ drąsiai galėtum įrašyti „Santorinis“. Ši vulkaninės kilmės gražuolė pakeri beprotiškais serpantinais, juodos vulkaninės uolienos, žaižaruojančios mėlynos jūros ir baltų namukų kontrastais, ašarą spaudžiančiais ir ploti iš grožio verčiančiais saulėlydžiais, lyg žaisliniais miniatiūriniais miestukais – Fyra, Oia, Pyrga. Be viso grožio čia dar tvyro ypatinga nenoro niekur skubėti atmosfera – norisi prisėsti ant skardžio įsivaizduojant, kad tai pats pasaulio kraštas, ir stebėti horizontą.
  2. Knoso rūmai. Tai legendinė vieta, menanti dar olimpo dievų aistras, kovas ir keistenybes... Dedalas, Poseidonas, Minotauras, Ariadnė, Tesėjas – vardai, mums žinomi iš graikų mitų ir legendų, iš knygų, o čia jie atgyja, įgauna materialų pavidalą. Tai kas, kad iš legendinių rūmų šiandien liko tik keletas kolonų, spalvingų freskų, milžiniškų amforų, sienų liekanų ir kitų architektūrinių fragmentų likučių. Liko anuometinių rūmų grandioziškumo įspūdis, ženklai, įrodantys prieš keletą tūkstančių metų egzistavusios civilizacijos stulbinančią kultūrą ir pasiekimus. Tai tikrai vienas įspūdingiausių Senojo pasaulio architektūrinių paminklų!
  3. Samarijos tarpeklis. Nebuvote Samarijos tarpeklyje? Vadinasi nebuvote Kretoje! Jūs nesusipažinote su pagrindiniu Kretos pasididžiavimu, įtrauktu į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą... Už visas ilgas tingias dienas pajūryje, už visas sočias graikiškas vakarienes, nuvykite į Samarijos tarpeklį ir įrodykite, kad buvote verti viso šio kretiečių svetingumo. Neišsigąskite tų beveik 17 kilometrų – jie neprailgs ir nenuvargins, nes visą kelią Jus lydės neapsakomai įspūdinga gamta: uolos,akmenys, augalai ir gyvūnai. Tik šioje kelionėje įsitikinsite gamtos didybe, jėga ir kūrybiškumu bei stulbinančiais Kretos kontrastais.
  4. Spinalogos sala. Žavi Mirabelos įlanka, žaižaruojantis Agios Nikolaos, elegantiška Elunda ir visai šalia gana rūsti Spinalongos sala-tvirtovė. Į ją traukia ne gražūs vaizdeliai, o įspūdinga salos istorija. Klausydamasis gido pasakojimo imi tikėti, kad ši sala tikrai stebuklinga – tokia mažutė (apeiti ją užtruks apie 20 min.), o tokia galinga. 1579 m. venecijiečių čia pastatyta tvirtovė daug amžių tarnavo kaip forpostas, ginantis salos gyventojus nuo užkariautojų ir piratų. Kiek buvo priešų, šiandien sunku ir suskaičiuoti, bet tvirtovė niekada nebuvo užimta šturmu. Netgi turkams užgrobus Kretą, Spinalonga nepasidavė visus keturiasdešimt apgulties metų. Liūdesio ir skausmo salos portretui pridėjo iki pat XX a. vidurio čia gyvavusi paskutinė Europoje raupsuotųjų kolonija. Ši „ašarų sala“ slepia daug liūdnų, paslaptingų istorijų.
  5. Balos lagūna ir Gramvousa sala. Žydroji Balos lagūna – tai viena gražiausių pajūrio vietų ne tik Kretoje, bet ir visoje Graikijoje. Vandens joje – tik vos iki kulkšnių, tad galima bristi tolyn tolyn iki pat Gramvousa salos. Ši vieta – tikras gyvas atvirukas, kurį pamačius rankos pačios išsitraukia fotoaparatą. Jokių civilizacijos pėdsakų, tik dangiško grožio gamtos kūrinys – dangaus, žemės ir jūros susitikimas. Tiksliau, trijų jūrų susitikimas: Libijos, Jonijos ir Egėjo. Ten, kur maišosi trijų jūrų vandenys, sakoma, galima išvysti net 14 skirtingų vandens atspalvių. Na, o prie Gramvousa salos galite tikėtis pažinties su retos vėžlių rūšies Caretta atstovais.
  6. Lindos. Nors šis miestukas Rodo saloje negali pasigirti dydžiu, tačiau tampa vienu įsimintiniausių atradimų keliaujantiems po salą. Čia pasitinka tamsios uolos, balti namukai ir žydra jūra – įspūdingas trispalvis paveikslas. Stebina, o kartu ir džiugina tai, kad Lindos nėra nei vieno automobilio – gatvelėmis juda tik niekur neskubantys pėstieji ir... asiliukai. Be gražių įlankėlių, jaukaus smėlio paplūdimio ir baltųjų namukų, čia yra dar keletas labai svarbių istorinių objektų – Lindos miesto Akropolis ir riterių pilis, lyg karūna vainikuojanti mažąjį miestelį. O koks Lindos tampa kerintis sutemus! Sulaukite saulėlydžio ir galėsite grožėtis šimtais miestą nuspalvinančių švieselių.
  7. Kurno ežeras. Vietiniai pasakoja, kad kadaise Kurno ežero vietoje stovėjo kaimas. To kaimo gyventojai buvo labai pasipūtę ir savo elgesiu nedžiugino Dievo, todėl pastarasis nubaudė kaimo gyventojus atsiuntęs stiprią liūtį, kuri ir paskandino kaimą kartu su visais gyventojais. Išgyveno tik kunigo duktė, kuri dabar kaip nimfa išnyra tik per pilnatį ir, atsisėdusi ant uolos, šukuojasi plaukus. Legendos legendomis, bet ežeras Kretoje tikrai egzotiškas gamtos kūrinys. Mums, ežerų krašto gyventojams, ežeras joks stebuklas. Bet čia, Kretoje, toks didelis gėlo vandens telkinys – vienintelis. Jį „maitina” visai šalia tūkstančių Baltųjų kalnų šaltiniai. Vasaros pabaigoje, kai šaltiniai sumenksta, nusenka ir Kurno ežeras, visų nuostabai atidengdamas švelnaus balto smėlio paplūdimius.

Turkija

 Valstybė pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis teritorijos (Trakija) yra Europoje, o likusi dalis (Anatolija) Azijoje. Ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu ir Iranu rytuose, Iraku ir Sirija pietuose, Graikija ir Bulgarija vakaruose. Iki 1922 m. Turkija buvo vadinama Osmanų imperija. Nuo Europos ją skiria du siauri sąsiauriai. Šiandien ji yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir vakarų tradicijos. Gyventojų daugumą sudaro turkai musulmonai, nors šalyje nėra patvirtinta oficialios religijos. Klimato ir gamtovaizdžio įvairovė patraukli turistams. Auginama įvairios žemės ūkio kultūros, šalis visiškai apsirūpina maisto produktais.
 
 Šiltas švelnus klimatas, puikios pakrantės ir turtinga istorija traukia turistus iš Šiaurės Europos. Daugelis jų keliauja prie Egėjo ir Viduržemio jūrų įsikūrusius kurortus, tokius kaip Bodrumas, kurie vilioja nuostabiais paplūdimiais. Tačiau kai kas baiminasi, jog didžiulė turizmo plėtra kelia pavojų kraštovaizdžiui.
 Turkijos kultūra susiformavo iš įvairių Osmanų imperijos, Europos ir Islamo tradicijų elementų. 98 % Turkijos gyventojų yra musulmonai, dėl to islamas turi didelį vaidmenį kasdieniniame gyvenime, tačiau jau nuo 1928 m. Kemalio Atatiurko pradėta sekuliarizacija taip pat stipriai paveikė Turkijos visuomenę ir kultūrą. Dėl šių skirtingų kultūrinių-istorinių įtakų veikiančių Turkijos identitetą, jos kultūra yra savotiškas modernumo, europietiškumo ir tradiciškumo bei religingumo derinys. Turkijos architektūra geriausiai atsispindi jos mečetėse. Suleimano mečetė yra vienas didžiausių ir populiariausių Turkijos statinių. Turkijoje taip pat išlikę daug senovės Graikijos ir 
Romos laikų miestų.
VALIUTA 
Turkijos valiuta yra Turkijos lira, sutrumpintai TL arba TRY. Atsiskaityti galima banknotais ir monetomis. Turkiški banknotai leidžiami septynių nominalų: 200 lirų, 100 lirų, 50 lirų, 20 lirų, 10 lirų, 5 lirų ir 1 liros. Pinigus keičia visi bankai, viešbučiai, oro uostų keityklos. Tačiau daugelyje prekybos vietų galima atsiskaityti doleriais arba eurais. 
KALBA 
Turkijos valstybinė kalba yra turkų. Kurortuose įmanoma susikalbėti angliškai, vokiškai, prancūziškai, rusiškai. Turkai visuomet įvertina turistų pastangas pasakyti bent keletą žodžių jų gimtąja kalba. 
TURKIŠKOS TRADICIJOS
Kariuomenė, Atatiurkas ir Turkijos vėliava – trys pagrindiniai turkų simboliai. Nepagarba bent vienam iš jų laikoma valstybės įžeidimu. 
VANDUO 
Saugiau gerti vandenį iš butelių nei iš čiaupo. 
APRANGA 
 Keliaujant į Turkiją siūloma atsižvelgti į vidutinę oro temperatūrą kelionės metu. Sezono pradžioje ir vėlyvą rudenį gali pravesti ir šiek tiek šiltesni rūbai. Vasaros mėnesiais rekomenduojama vilkėti lengvais, natūralaus pluošto drabužiais, nepamiršti galvos apdangalų ir saugotis intensyvių saulės spindulių. Kai kuriuose kurortuose, kur vyrauja smulkių akmenėlių paplūdimiai, praverčia plaukimo bateliai. Dabar mečetėse atlaidžiau žiūrima į galvos prisidengimą, dažnai pasiūloma ant apavo apsiauti specialius vienkartinius maišelius, tačiau apsinuoginę lankytojai nepageidaujami. Aukštesnės klasės viešbučiuose nepatariama vakarienės metu vilkėti paplūdimio apranga. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami. 
APSIPIRKIMAS TURKIJOJE 
Dauguma parduotuvių dirba nuo 9.00 iki 20.00 val., tačiau kurortuose darbo laikas gali būti ir ilgesnis. Sezono metu daugelis parduotuvių atviros iki vidurnakčio septynias dienas per savaitę. Turkų pardavėjai dažniausiai tikisi, kad pirkėjas derėsis. Nutarę ką nors pirkti, siūlykite pusę prašomos kainos. Jei pardavėjas kategoriškai nesutinka, šiek tiek nusileiskite. Turkijoje galioja europiniai drabužių ir avalinės dydžiai. Nepamirštami suvenyrai iš Turkijos yra vario dirbiniai, keramika, vandens pypkės ir tekstilė. Dažnai turistai prisiminimui parsiveža ir mėlyno stiklo pakabutį, kaip sakoma, saugantį nuo blogo. Ypatingą vietą poilsiautojų pirkinių sąraše užima ir vietiniai skanėstai bei kvapnūs prieskoniai. 
LAIKAS GMT +2
Turkija yra toje pačioje laiko juostoje, kaip ir Lietuva.
ATSTUMAI TARP KURORTŲ 
Antalija – Kemeras: 40 km 
Antalija – Belekas: 30 km 
Antalija – Side: 75 km 
Antalija – Alanija: 130 km 
 VIDUTINĖ TEMPERATŪRA, °C:
Mėnesis Oro temperatūra min/max Vandens temperatūra
Balandis 11 / 21 17
Gegužė 16 / 26 20
Birželis 19 / 30 23
Liepa 23 / 34 25
Rugpjūtis 22 / 33 27
Rugsėjis 19 / 31 26
Spalis 15 / 27 23
Lapkritis 11 / 22 20
Search