Patarimai keliautojams

Skrydžių lėktuvais metu kiekvienas keleivis nori gauti patogiausią vietą lėktuve, kad ilgos skrydžio valandos būtų kuo malonesnės. Bet, deja, ne visi žino, kurios vietos yra patogiausios. Pažvelkime į vietas, kurios turi pranašumus ir trūkumus.

Sėdynes prie avarinio išėjimo: Manoma, kad vietos prie avarinių išėjimų yra patogiausios. Taip, be abejo, jos turi vieną pagrindinį pranašumą - tarpas tarp sėdynių yra didelis! Tačiau šios vietos taip pat turi trūkumų. Čia neleidžiama sėdėti su vaikais. Taip pat nebus vietos Jūsų bagažui po sėdyne. Be to, yra dar vienas hipotetinis trūkumas: ekstremalios situacijos metu turėsite atidaryti penkiolikos kilogramų svorio duris ir padėti visiems keleiviams, negalintiems išeiti iš lėktuvo. Bet dėl to neturėtumėte pernelyg jaudintis, nes tokios situacijos pasitaiko ypač retai.
Pirma eilė: dažnai (bet ne visada) turi ta patį pranašumą kaip ir aukščiau pateiktas variantas, bet trukumas yra tas, kad sunku į šią vietą gauti bilietą, nes jie pirmiausia skirti keleiviams su vaikais ir oro linijų darbuotojams. Be to, visą laiką skrydžio metu teks žiūrėti į baltą sieną, ir tai per daug skrydžio valandų tikrai slegia.
 O dabar atsakymas i pagrindinį klausimą: patogiausia vieta lėktuve yra priešpaskutinė eilė, esanti dešinėje. Kodel? Komfortą pirmiausia gali suteikti tai, kad nesant pilnam keleivių orlaiviui, galite gauti laisvas vietas tiek dešinėje tiek kairėje, kadangi lėktuvų bilietų pardavimas vykdomas griežtai laikantis eiliškumo (išskyrus tuos atvejus, kai keleivis pats užsisako konkrečią vietą) - pirmiausia nuo A, toliau B, C ir t.t.  Faktas yra tas, kad didžiausia laisvų vietų tikimybė yra salono gale, ir visiškai realu, kad gausite daug laisvos vietos, sėdėdami tiesiai ant trijų sėdynių! 
Suprantama, jei jei lėktuvas bus pilnas, visos pateiktos rekomendacijos bus beprasmės. 
Papildomi privalumai:
- Saugumas taip pat yra svarbus pranašumas, nes niekam nėra paslaptis, kad tiesiog nėra saugesnės vietos nei lėktuvo uodega. 
- Netoli galinių eilių gali būti virtuvė (ne visada), ir visi Jūsų užsakymai bus pristatyti greičiausiai.
Kodėl pasirinkti vietą prie praėjimo? Kad mažiau žmonių parodytų norą įsikurti šalia Jūsų. Jei sėsite prie iliuminatoriaus, niekas netrukdys kitiems keleiviams sėsti šalia Jūsų, ir tada visa komforto galimybė išnyks. Kuomet atsisėsite prie praėjimo ir/ar net padėsite savo krepšius ant kitos sėdynės, kiti keleiviai, tai matydami  gali nesąmoningai suvokti kaip barjerą, todėl norinčių prisėsti šalia skaičius bus minimalus. Jei vis gi gavote nepatogią vietą, iškart po pilno keleivių įsodinimo į lėktuvą, turite kelias minutes, kad užimtumėte patogesnę laisvą vietą (jei, žinoma yra tuščių vietų) net neklausdami orlaivio palydovų sutikimo. Geriau nebijoti ir judėti savarankiškai nelaukiant skrydžio palydovo paslaugų. Darykite tai tik tuomet, kai paskutinis asmuo pasirodo lėktuvo salone ir palydovai  paskelbia „Įlaipinimas baigtas“ (Boarding is over). Tam turite apie 5 minutes. Laikas trumpas, nes lėktuvui pajudėjus, pakilti iš keleivio sėdynes bus griežtai draudžiama. Na, o orlaiviui pakilus, tikėtina, kad visas patogiausias vietas lėktuve užims greitesni keleiviai. 

Žinoma, vis tiek geriau nusipirkti bilietą su priskirta vieta (tai gali būti mokama) ir registruotis i skrydi iš anksto.
Visi aukščiau išvardinti patarimai tinka standartiniams keleiviniams siauro korpuso lėktuvams, tokiems kaip Airbus A-319, A-320“, „Boeing-737“

Gražaus skrydžio ir minkšto nusileidimo Jums linki Jūsų palydovas Travel-inn!
0
 Advanced issues found
 
Wizzair keičia bagažo išmatavimus.  Dabar rankinis salono bagažas bus didesnis.
Nuo 2018 m. lapkričio 1 d. visiems keleiviams leidžiama į lėktuvo saloną pasiimti vieną nemokamą rankinio bagažo vienetą, kurio didžiausi matmenys yra 40 x 30 x 20 cm ir kurį reikia padėti po sėdyne, esančia priešais jus. Paslaugą „WIZZ Priority“ įsigijusiems keleiviams leidžiama į saloną pasiimti papildomą kelioninį krepšį, kurio didžiausi matmenys yra 55 x 40 x 23 cm (gali būti be ratukų, bet turi atitikti dydžio ir svorio apribojimus). Be to, „Wizz Air“ pristato naujo tipo 10 kg registruotąjį bagažą, kuris papildys esamus 20 ir 32 kg variantus. Daugiau apie Wizzair bagažo taisykles rasite čia
Perkant lėktuvų bilietus internetu rekomenduojama naudoti "Nežinomo lango" režimą (Inkognito). Daugelis bilietus pardavinėjančių svetainių "mato" Jūsų apsilankymus, todėl apsilankius po kurio laiko vėl, bilietų kaina gali būti pakilusi. Ir tai ne todėl, kad buvo nupirkta daug bilietų.... Paprasčiausias būdas atidaryti Inkognito režimą CHROME naršyklėje - naudojat klaviatūros kombinaciją CTLR+SHIFT+N

Bilietų pirkimo laikas ir vietų rezervacija

Lėktuvo bilietus pasistenkite pirkti antradieniais po 15val (GMT). Dažnausiai tokiu metu daugelis aviakompanijų pradeda konkuruoti tarpusavyje išparduodant artėjančio savaitgalio bilietus.

Vietų lėktuve rezervacija skrendant dviese Pasistenkite rezervuoti sau vietas tarp Jūsų paliekant laisvą vietą. Jei niekas šioje vietoje nerezervuos (kas yra mažai tikėtina) - turėsite daugiau laisvos vietos. Jei visgi keleivis atsiras - paprašysite jo pasikeisti vietomis... 

Vietos lėktuve 
Rezervuojant vietas lėktuve turėkite omenyje, kad pati stipriausia vieta lėktuve yra sparno tvirtinimo prie liemens vieta. Kitaip vadinama centroplanu. Sėdint šioje srityje mažiausiai jaučiamas supimas turbulencijos atveju.

Viešbučių pasirinkimas

Jei ruošiatės keliauti savarankiškai, atidžiai peržiūrėkite visus įmanomus pasiūlymus internete. Radę Jus dominančius viešbučių variantus, nepatingėkite pasiteirauti apie kainas kelionių agentūroje. Dažniausiai galite gauti gereneses kainas, kadangi agentūros turi prisijungimus prie viešbučių rezervacinių sistemų (didmeninės kainos).

Dokumentai

Dokumentai Būtinai turėkite pasų. vizų, draudimų, bilietų kopijas. Tai galima padaryti ir mobiliaisiais prietaisais. Tai bus palengvinimas dokumentų praradimo atveju.

Žemėlapiai

Jei neturite GPS navigacijos, galite atsisiųsti Google maps programą, kuri tikrai padės susiorientuoti nežinomame mieste.

Wizzair bagažo taisyklės

„Wizz Air“taikoma tvarka orlaivio salono bagažui visiems skrydžiams*, kad paskatintų keleivius į orlaivio saloną pasiimti mažesnį bagažą bei palengvintų ir paspartintų įlaipinimo procesą. (*Ši nauja tvarka netaikoma skrydžiams į Ukrainą ir iš jos, išskyrus skrydžius iš Budapešto į Kijevą ir iš Londono Lutono oro uosto į Kijevą.Ši tvarka negalioja skrydžiams, kuriuos vykdo „Wizz Air“ Ukraina (WAU). Wizz Air“ taisyklės leidžia „vienam keleiviui orlaivio salone turėti tik vieną bagažo vienetą“.

Kuo skiriasi orlaivio salono bagažo tipai? – DYDŽIU!
1.Mažas orlaivio salono krepšys: Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais Jus.
2.Didelis orlaivio salono bagažas: Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už papildomą mokestį. Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje. Jūs privalote be pagalbos galėti jį padėti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

Bagažo paruošimas

Pasistenkite viską sutalpinti į rankinio bagažo lagaminą Sutaupyti lagamine vietos ženkliai padės vakuminiai maišeliai. Tūris sumažėja iki 1/3!

Kelnių diržas įdėtas į marškinių apykaklę neleis kalnieriukui susilankstyti lagamine

Susuktos ritinėliu kelnės išliks ženkliai lygesnės nei sulankstytos tradiciniu būdu.

Nepalikite savo bagažo be priežiūros

Geriausiu atveju oro uosto saugumo darbuotojai netrukus Jūsų bagažą patikrins ir nugabens į savo saugyklas, iš kurios Jums bus atiduotas tik sumokėjus tam tikrą mokestį. Tai gali užtrukti, ir Jūs rizikuojate pavėluoti į lėktuvą. Blogesnis atvejis - ilgapirščiai gali būti greitesni už saugumo darbuotojus...

Skysčių minimalizavimas

Būtinos higienos priemonės ar kiti skysčiai Jei tikrai žinote, kad negalėsite apsieiti be savo asmens higienos priemonių, minimalų kiekį galite vežtis kokteilių šiaudeliuose.

Nenorite ilgai laukti atsiimant savo bagažą?

Užklijuokite keletą lipdukų su įspėjumu, kad lagamine yra stiklinių daiktų. Tai atkreips aptarnaujančio personalo dėmesį, ir Jūsų lagaminas lėktuve bus pakrautas aukščiau visų, todėl atiduodamas greičiau.

Telefono ir kitų įrenginių įkrovimas

Jei pamiršote įkrovėją - pasiteiraukite viešbučio registratūroje.Ten dažniausiai būna visa dėžutė įvairiausių įkrovėjų kuriuos pamiršo svečiai. Jei reikiamo nerandate, žvilgterkite į televizoriaus nugarėlę - gali būti, kad ten rasite USB jungties lizdą...

Paskutinė kelionės diena

Savo kelionę įprasminsite geru darbu, jei likusias monetas atiduosite tiems, kam jų labai trūksta....
 El.p.: keliones@travel-inn.lt Tel: +370 611 33399, Kaunas.
Darbo laikas: 09:00 - 17:45 darbo dienomis (susitarus iš anksto), šeštadienis 10:00 - 14:00 (susitarus iš anksto)
(C) 2012-2020, sprendimas:
iZET