SAS keleiviai

Originalus skrydis į nežinią..

 SAS (Scandinavian Airlines) nusprendė originaliai pamaloninti savo „EuroBonus“  lojalius klientus. Programoje surinkusiems 30 tūkstančių taškų, pasiūlytas nemokamas skrydis su nuotykių dvasia – skrydžio metu galutinis kelionės tikslas nurodytas nebuvo.  Prašymus pateikė apie 6 tūkst. klientų, todėl tik loterijoje laimėję turistai gavo tikslią išvykimo datą ir laiką, tačiau neįsivaizdavo, kur skris. Taip pat, turistai  žinojo, kad bus apgyvendinti viešbutyje (kurio pavadinimas taip pat nebuvo nurodytas iš anksto),  Paslaptis kur skrenda lėktuvas buvo paskelbta tik po poros valandų skrydžio: į Atėnus.  
Skrydis prasidėjo Kopenhagoje balandžio 5 d. Kelionės dieną ne tik nei vienas keleivis, bet, kaip tikina aviakompanija, dauguma įgulos narių, išskyrus pilotus, nė nenutuokė, kur skrenda. Visi mobiliosios prieigos duomenys (pavyzdžiui SAS programa), buvo specialiai užkoduoti. Taip pat buvo išjungti visi įprasti duomenų šaltiniai, galintys nurodyti, kur skrido lėktuvas, o įlaipinimo kortelėse paskirties vieta, vietoje įprastų triženklių raidžių kodų buvo pažymėta "XXX". 
 Atvykus į Atėnus, turistai buvo nustebinti nemokamais kokteilių vakarėliais ant viešbučio stogo, pietumis, paruoštais tradiciniame Graikijos ūkyje, išvyka į Vouliagmeni ežero termines pirtis ir VIP ekskursijomis po Akropolį. Pasak turistų, kelionė  sužavėjo paslaptingumu ir  aukšta pasiruošimo kokybe. Į reisą susirinko  spontaniškų nuotykių ir potyrių mėgėjai, todėl susikūrė nuostabus bendraminčių ryšys. Jaunam turistui buvo 19 metų, o vyriausiam – 81.
 „SAS tikrai labai mus nustebino dėmesiu,  detalėms, pasirinktos vietos parinkimu gebėjimu sukurti puikią  keliautojų bendruomenę. Buvo nuostabu! Nesitikėjau, kad ši kelionė atneš tiek daug naujų draugų ir ryšių“, – sakė vienas iš skrydžio dalyvių.

Rūkymo apribojimai griežtėja...

Meksika priėmė vieną griežčiausių kovos su rūkymu įstatymų pasaulyje, visiškai uždraudusį rūkyti visose viešose vietose, įskaitant viešbučius, parkus ir paplūdimius. Meksikos pavyzdžiu iš dalies seka ir kitos pasaulio šalys. 

MEKSIKOS PAPLŪDIMIUOSE RŪKYTI DRAUDŽIAMA 
 2023 m. sausį Meksika visiškai uždraudė rūkyti visose viešose vietose, įskaitant viešbučius ir paplūdimius. Anksčiau draudimas rūkyti galiojo tik viešajame transporte, baruose, darbo vietose ir restoranuose. Nuo sausio 15 d. Meksikos vyriausybė išplėtė teisės aktus, kurie apima visas vidaus ir lauko viešąsias vietas, tokias kaip viešbučiai, kurortai, paplūdimiai, parkai bei visas vietas, kur gali susirinkti vaikai. Vienintelės legalios tabako rūkymo vietos  dabar yra privatūs namai arba privačios lauko zonos. Pažeidėjams gresia didelės baudos. Anot „Reuters“, rūkantiems turistams gali būti skirta nuo 50 iki 300 USD bauda. Atsisakiusiems sumokėti baudą ir neužgesinusiems cigaretės gali grėsti net iki 36 valandų kalėjimo. Viešbučiai, restoranai ir barai, leidžiantys rūkyti savo įstaigose, gali būti nubausti iki 46 000 USD. Taip pat sugriežtinti elektroninių cigarečių ir garų reglamentai. Šių įrenginių negalima importuoti, parduoti ar naudoti viešose vietose. 

DRAUDIMAI RŪKYTI VIEŠOSE VIETOSE KITOSE ŠALYSE
 Meksika nėra pirmoji šalis, įvedusi griežtus rūkymo draudimus, bet pirmoji šalis, kurioje jis toks griežtas. Airijoje, Graikijoje, Bulgarijoje, Maltoje, Ispanijoje ir Vengrijoje yra visiškai uždrausta rūkyti visose uždarose viešose vietose, darbo vietose. Tailando paplūdimiuose rūkyti taip pat draudžiama. 
 2022 m. gruodį Naujosios Zelandijos įstatymų leidėjai balsavo už draudimą parduoti cigaretes visiems, gimusiems po 2009 m. sausio 1 dienos. Laipsniško tabako atsisakymo planas numato kasmetinį minimalus amžius didinimą norint įsigyti cigarečių ar kitų tabako gaminių.

 Tarp Europos draudimo rūkyti lyderių yra Barselona, ​​kuri praėjusią vasarą uždraudė rūkyti  paplūdimiuose. Šiuo metu rūkyti yra uždrausta 115 iš 3514 Ispanijos paplūdimių, tačiau netrukus draudimas gali tapti visiškas. Dabar svarstoma visoje šalyje galiojančio įstatymo pataisa, pagal kurį visuose Ispanijos paplūdimiuose nebūtų rūkoma. Nors tokio dokumento nėra, Ispanijos kurortai, sekdami Barselonos pavyzdžiu, įveda lokalinius draudimus. Nuo sausio 16 dienos viename populiariausių Tenerifėje Santa Kruzo kurorte rūkyti uždrausta. Rūkymas leidžiamas tik specialiai tam skirtose vietose. PVZ: išmetus nuorūką į smėlį paplūdimyje
gresia 2000 eurų bauda. 
 Italija taip pat nori įvesti griežtesnius rūkymo apribojimus ir uždrausti rūkyti paplūdimiuose, parkuose ir restoranų terasose. Taip pat,  draudimas rūkyti bus taikomas ir naujiems gaminiams, tokiems kaip elektroninės cigaretės ir tabako šildymo sistemos (IQOS ir analogai). Dabartiniai Italijos įstatymai draudžia naudoti garinamuosius prietaisus medicinos įstaigose, mokyklose, viešuosiuose pastatuose ir darbo vietose. Milanas kol kas yra vienintelis miestas, kuriame draudžiama rūkyti viešose lauko vietose, pavyzdžiui, autobusų stotelėse ir parkuose. Pietinis Apulijos regionas iki 2023 metų vasaros planuoja įvesti draudimą rūkyti visuose paplūdimiuose. 
 JAV taip pat stiprina pozicijas prieš tabaką. Nuo šių metų sausio mėn. draudimas rūkyti galioja visuose Majami Byčo savivaldybių parkuose ir viešuosiuose paplūdimiuose. Rūkantysis gali būti nubaustas 100 USD bauda ar net pasodintas į kalėjimą iki 60 dienų už pirmąjį nusižengimą.
Search